Sport

16 medalja za plivače Kluba vodenih sportova „Sprint“ Tuzla

Članovi Kluba vodenih sportova „Sprint“ Tuzla, učestvovali su na mitingu ”Sharks kup” koji je održan u subotu (29.09.2018.g.) na olimpijskom bazenu Otoka u Sarajevu.

Plivači KVS „Sprint“ Tuzla ostvarili su neočekivani uspjeh, s obzirom da je klub formiran prije nepune 2 godine.
Na ovom mitingu učešće je uzelo oko 500 takmičara iz 25 klubova. KVS Sprint Tuzla učestvovao je sa 27 takmičara i takmičarki ( 18 dječaka i 9 djevojčica ) koji su osvojili 16 odličja i jedan pehar za najvrijednije rezultate u zbiru iz 4 discipline u kategoriji do 13godina za djevojčice.
Djevojčice i dječaci koji su osvojili medalje su :

1.Mia Tanović 3 zlatne medalje u disciplinama 50m slobodno , 100m slobodno , 50m delfin i 2 srebrne medalje na 50m leđno i 50 slobodno;
Mia je takmičarka koja je osvojila pehar za 4 najvrjednija rezultata u svojoj kategoriji.

1. 2. Ema Imamović je na 25m leđno osvojila 1 zlatnu medalju;
  2. 3. Daris Ćatić je na 25m prsno osvojio 1 zlatnu medalju;
  3. 4. Eldin Dogić je osvojio 2 srebrne medalje i to na 50m ledjno i 100m mješovito i 1 bronzanu medalju na 50m prsno;
  4. 5. Damir Mulić je osvojio 2 srebrne medalje na 25m prsno i 25m slobodno i 1 bronzanu na 25 leđno;
  5. 6. Hamza Numanović je na 100 slobodno osvojio 1 srebrnu medalju;
    7. Džana Jusić je na 25m prsno osvojila 1 bronzanu medalju;

8.Benjamin Redžić  je na 50m delfin osvojio 1 bronzanu medalju.

Plivači koji su popravili svoje lične rekorde i branili boje kluba na koje smo jako ponosni jer su pokazali sportsku kulturu i takmičarski duh : Elvir Numanović , Aladin Mešić, Tina Petrović, Amina Mukić, Dario Radulović, Kenan Čatić, Omar Smajić, Affan Begović , Kenan Oštraković , Lejla Nea Tanović, Hamza Bečirović, Lamija Zulić, Nejla Burgić, Eman Aljukić Lejla Hamustafić , Emil Čatić , Azur Heljić , Ahmed Pekarić i Ervidin Huseinov.

Treneri u pratnji: Brašnjić Sejbin, Brašnjić Arman i Galušić Ljiljana.

Napominjemo da je upis novih članova u Klub vodenih sportova „Sprint“ u toku.