Sloboda slavila protiv Bratstva i plasirala se u četvrtfinale Kupa BiH

25.10.2017.

Autor: boljatuzla/FENA

Nogometaši Slobode plasirali su se u četvrtinu finala Kupa BiH nakon što su danas u Gračanici pobijedili domaće Bratstvo rezultatom 2:1 (0:1).

Domaći tim poveo je golom Huseina Poturalića u 20. minuti susreta. Nakon toga više od igre imala je Sloboda, ali njeni napadači nisu uspjeli postići gol za izjednačenje i pored više zrelih prilika za gol.

U drugom poluvremenu prekrasan gol za izjednačenje postigao je Amer Ordagić. Nakon duge akcije u 65. minuti udarcem sa oko 20 metara poslao je loptu u same rašlje gola domaćeg vratara Divkovića.

Pobjedu Slobodi i plasman u naredni krug takmičenja donio je u 87. minuti Milan Ćulum.