Rukometašice Jedinstva AtlasRelaxa u derbiju bolje od Krivaje

U derbiju 14. kola prvenstva BiH za rukometašice u Tuzli je večeras ekipa Jedinstva AtlasRelaxa ubjedljivo pobijedila Krivaju iz Zavidovića rezultatom 41:31 (21:13).

Susret je praktično odlučen nakon prvog poluvremena u kojem su domaće igračice u svemu nadvisile gošće.

Martina Šumelj na golu domaćeg tima upisala je 10 odbrana, a ukupno 18 na utakmici, i bila je jedna od najboljih igračica susreta.

Ipak, epitet najbolje pripao je Admiri Zvekić koja je postigla 15 golova, od kojih 10 u prvom poluvremenu, te joj je na kraju uručen poklon kao igračici derbija.

Sredinom drugog poluvremena Tuzlanke su imale 12 golova prednosti, a nakon toga domaći trener Elmir Grabčanović u igru je uveo mlađu postavu, te su gošće donekle ublažile poraz.

Poklon za najbolju igračicu poraženog tima pripao je Sari Bašić koja je postigla 9 golova, dok je Jasmina Selmanović upisala 5 pogodaka.

U domaćem sastavu, osim Zvekić, istakle su se još Matea Šumelj sa 7, Neira Midžić sa 6, te Damljna Bošnjak sa 4 gola.

Ovo je, inače, treća uzastopna službena pobjeda Jedinstva AtlasRelaxa, a ukupno deveta u ovoj godini, bez ijednog poraza.